Horolezci z QI tímu prekonali dve šesťtisícovky

20.9.2017 · Aktuality · Inšpirácie

Niekto trávi dovolenku pri mori, kolegovia z nášho QI tímu si vybrali dobrodružnejší variant. Vybrali sa na horolezeckú výpravu do Južnej Ameriky. Úloha znela jasne: vystúpiť na najvyššiu horu Peru Huascarán (6 768 m).

QI Shop alebo prepojenie e-shopu s informačným systémom

26.8.2016 · Inšpirácie

Pre každú firmu sú kľúčové ekonomické informácie. Bez nich nie je možné riadiť spoločnosť. Pokiaľ ide o biznis na internete, platí to dvojnásobne. Úzke prepojenie elektronického obchodu s podnikovým informačným systémom môže firme usporiť veľa času aj peňazí.

ERP pre výrobu – rovnako a zároveň tisíckrát inak

1.6.2016 · Inšpirácie

Pokrok sa zastaviť nedá, napriek tomu nie je možné dúfať, že stroje budú donekonečna rýchlejšie a výkonnejšie. Výrobné firmy teda musia voliť inú cestu – pre dosiahnutie vynikajúcich výsledkov na trhu by mali naplno využívať svoj potenciál. Tento zámer ideálne podporia stále častejšie využívané ERP systémy.

IT jazyk pre výrobné spoločnosti. Ako mu porozumieť?

5.4.2016 · Inšpirácie

„Z PLR do MLR jel jsem přes ČSSR…,“ známa pieseň od Ivana Mládka krásne ilustruje, že bez skratiek sa v bežnom živote nezaobídeme. A v oblasti IT to platí dvojnásobne. CAD, MES alebo CAFM?

… za šťastným koncom IT projektov

29.2.2016 · Inšpirácie

Od prvotnej myšlienky na nový ERP systém až po jeho plné nasadenie treba prejsť dlhý kus cesty. Odysea začína vstupnou analýzou potrieb zákazníka, pokračuje návrhom konceptu riešenia, implementáciou softvéru a uzatvára ju následná technická podpora systému.