Letné dobrovoľníctvo: táborový kuchár aj futbalový tréner

26.8.2021 · Aktuality

Aj počas prázdninových dovoleniek sme si našli čas na pomáhanie. Ekonomický riaditeľ Petr Hroník zužitkoval svoje celoživotné futbalové skúsenosti a bez nároku na honorár sa v rámci náhradného voľna zhostil úlohy trénera v prímestskom tábore v brnenskom Novom Lískovci.

„Som rád za túto možnosť. Futbal je mojou vášňou od detstva a s narastajúcim vekom sa preklápam z aktívneho hrania do trénovania,“ vysvetľuje Petr, ktorý je držiteľom trénerskej licencie. Celú akciu zabezpečovala More Football Academy – už v minulosti sme s týmto klubom pre mladých futbalistov spolupracovali na báze spoločenskej zodpovednosti.

Príkladom ide aj náš generálny riaditeľ Tomáš Smutný, ktorý využil pracovné voľno súvisiace s akciou pre deti a mládež. „Tábor diabetických detí je aktivita mojej manželky Marušky. Keď sa u nášho syna Honzíka prejavila pred viac ako šiestimi rokmi cukrovka, rozhodla sa, že zorganizuje tábory pre deti-diabetikov a ich rodičov,“ popisuje Tomáš, ktorý sa tento rok po tretí krát zúčastnil ako kuchár. „Varím rád, avšak nachystať jedlo pre 80 ľudí nie je úplne sranda. Niektoré deti majú navyše ešte celiakiu, a tak bolo potrebné pripravovať všetko paralelne dvakrát,“ hovorí Tomáš a dopĺňa, „bola to fakt ťažká makačka. Vstávali sme o pol šiestej, zakúrili sme v peci a nezastavili sa minimálne do desiatej večer.“ Tohoročný 6. ročník úspešne prebehol v tábore Kratizna na Jihlavsku.