Oslavujeme 20 rokov na trhu

17.6.2020 · Aktuality

Viac ako 1 300 implementácií informačného systému QI v Českej republike a na Slovensku, 37 spoločností v partnerskej sieti, úspešné akvizície zamerané na rozšírenie technologického know-how a výstavba aj otvorenie novej prevádzkovej budovy – to sú len niektoré výsledky k 20. výročiu vzniku našej spoločnosti QI GROUP, ktoré pripadá na tieto dni.

Doménou aj naďalej zostáva vývoj QI, ktoré obsiahne všetky podnikové procesy a zvládne podporiť firmy v desiatkach odborov. Aká bola cesta k jubileu?

  • 2000: Vznik spoločnosti DC Concept (teraz QI GROUP) a získanie prvého zákazníka. „Skutočné začiatky sa ale datujú do doby po zamatovej revolúcii, kedy sme sa s bratom rozhodli, že sa pustíme do podnikania v oblasti IT,“ spomína člen predstavenstva a jeden zo zakladateľov spoločnosti Jiří Melzer.
  • 2002: Sieť implementačných partnerov má viac ako 10 českých spoločností.„Základom našej filozofie je od začiatku široká partnerská spolupráca pri vývoji a nasadzovaní QI,“ dopĺňa zakladateľ.
  • 2004: Dcérska spoločnosť poskytuje prvé licencie na Slovensku.
  • 2009: Počet partnerov presiahol číslo 30 a zákazníkov je viac ako 500.
  • 2015: Získanie 100% majetkového podielu v spoločnosti inSophy a integrácia jej pokročilého plánovania výroby do QI.
  • 2016: Kapitálový vstup do spoločnosti BM Servis.
  • 2018: Premenovanie spoločnosti DC Concept a. s. na QI GROUP. Rovnako sa zmenil názov DC Concept Slovensko, konkrétne na QI GROUP SLOVAKIA.
  • Otvorenie novostavby v Prostějove. Sídlo QI GROUPu zostáva aj naďalej v Brne.

Nadšenie pre nové veci je pevne spojené s DNA našej spoločnosti: „Neustále rozvíjame systém tak, aby sa s ním našim zákazníkom lepšie pracovalo: teda aby toho viacej zvládol, bol rýchlejší, lepšie sa adaptoval na ich potreby a pri tom všetkom si udržal svoju povestnú spoľahlivosť. Do reality prenášame nové myšlienky ako napríklad zdokonalený dátový model vychádzajúci z univerzálneho dátového modelu reality a adaptabilitu užívateľského rozhrania riadenú vstavaným procesným modelom organizácie,“ predstiera architekt systému Jiří Melzer ml.

K výročiu sme vydali časopis. Dočítate sa v ňom, aká bola cesta rozvoja našej spoločnosti, na čo sme hrdí a aké máme vízie. Prostredníctvom rozhovorov a vyjadrení našich partnerov, zákazníkov aj ľudí z QI tímu nahliadnete do zákulisia informačného systému QI.