Podporili sme brnenský hospic

6.5.2020 · Aktuality

Pravidelne a s radosťou sa zapájame do rôznych akcií vo sfére spoločenskej zodpovednosti – a v krízovom období to platí dvojnásobne. Preto sme sa rozhodli prispieť finančným darom brnenskému Hospicu sv. Alžbety o. p. s., ktorý poskytuje nevyliečiteľne chorým v závere ich života komplexnú hospicovú starostlivosť.

„Veľmi nás potešilo, že QI GROUP veľmi pružne aj ústretovo zareagoval na súčasnú situáciu a iniciatívne ponúkol finančnú pomoc. V dobe, ktorá nie je jednoduchá pre nikoho z nás a má dopad na ekonomiku mnohých firiem aj jedincov, nemyslel len na svoje zabezpečenie. Peňažné dary sú veľmi dôležitou súčasťou našich finančných zdrojov, a zvlášť teraz sú pre zabezpečenie prevádzky hospicu a pre úspešnú realizáciu prebiehajúceho projektu rozsiahlej rekonštrukcie a dostavby mimoriadne cenné,“ hovorí fundraiserka Hospicu sv. Alžbety Dana Zvonková.

Komplexný zoznam služieb avizovaného zariadenia je prevádzkovanie „kamenného“ hospicu aj mobilnej hospicovej starostlivosti, ambulancia paliatívnej starostlivosti, požičovňa pomôcok, terénna odľahčovacia služba a odborné sociálne poradenstvo. Pre kvalitné zabezpečovanie predmetných služieb je k dispozícii multidisciplinárny tím zahŕňajúci lekárov, zdravotné sestry, ošetrovateľov, opatrovateľov, sociálnych pracovníkov, duchovných, psychológa a rozsiahly tím vyškolených dobrovoľníkov. Pokiaľ by ste sa rozhodli pomôcť aj Vy, viac informácií nájdete tu: http://www.hospicbrno.cz/dary/.