Prispeli sme na letný tábor pre hendikepovaných

6.9.2022 · Aktuality

Už takmer 30 rokov chodia mentálne aj telesne postihnuté deti a mládež z Blanenska na svoj vlastný tábor, ktorý usporadúva Asociácia rodičov a priateľov zdravotne postihnutých detí v ČR, konkrétne Klub Blansko.

Táto obľúbená letná akcia nie je len o zážitkoch – pomáha aj rodičom ktorí sa starajú o tieto deti. „Chceme, aby mali aspoň raz za rok pár dní odpočinku. Preto zostávajú doma a celý tábor má na starosti náš tím,“ hovorí za usporiadateľa Blanka Bendová.

Tento ročník sa konal v obci Kořenov na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš. Zhruba dve desiatky hendikepovaných čakal bohatý program, užili si napríklad kúpanie vo vírivke, libereckú zoo, Mumlavské vodopády, tiež navštívili Harrachov. Teší nás, že sme mohli prispieť na prevádzku tejto akcie.

Klub Blansko je aktívny počas celého roka. Usporadúva napríklad víkendové pobytové akcie pre rodiny, tematické popoludnia s turnajmi aj zaujímavé exkurzie – vždy s prihliadnutím na bezbariérové a ďalšie špecifické podmienky. V neposlednom rade poskytuje rodičom poradenstvo a psychosociálnu podporu.