Prispeli sme na psycho-rehabilitačný pobyt pre handicapovaných

25.8.2023 · Aktuality

Rok rýchlo utiekol a my sme opäť mohli podporiť akciu, ktorá patrí k tomu najobľúbenejšiemu, čo blanenský klub Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR zaštiťuje. Psycho-rehabilitačný pobyt koncipovaný ako letný tábor je vítaným spestrením pre mentálne aj telesne handicapované deti a mládež zo spomínaného regiónu.

Hlavným účelom je podpora rodičov, ktorí bývajú vyťažení každodennou starostlivosťou. „Chceme, aby mali aspoň raz za rok pár dní oddychu. Preto zostávajú doma a celý tábor má na starosti náš tím,“ hovorí usporiadateľka a zároveň podpredsedníčka klubu Blanka Bendová.

Tento ročník, ktorý sa konal v obci Kořenov na rozhraní Jizerských hôr a Krkonôš, ponúkol pestrý program. Účastníci si prezreli Botanickú záhradu Liberec a užili vychádzku na novogotickú rozhľadňu Štěpánka. Pri výlete po stopách pretekára Bohumila Hanča a jeho priateľa Václava Vrbatu navštívili im venovanú mohylu aj Labskú búdu. Nad nepriazňou počasia zvíťazili exkurziou do Technického múzea Liberec. Nechýbali ani typické táborové radosti ako varenie kotlíkového guláša, diskotéka, streľba zo vzduchovky, opekanie špekáčikov a rozdávanie diplomov. Treba povedať, že príprava takéhoto typu akcie nesie so sebou mnohé organizačné špecifiká, aj preto nás teší, že usporiadateľom môžeme pomôcť aspoň finančne.