QI GROUP oslavuje 20 rokov na trhu

17.6.2020 · Tlačové správy

Viac ako 1 300 implementácií informačného systému QI v Českej republike a na Slovensku, 37 spoločností v partnerskej sieti, úspešné akvizície zamerané na rozšírenie technologického know-how a výstavba aj otvorenie novej prevádzkovej budovy – to sú len niektoré výsledky spoločnosti QI GROUP k 20. výročiu jej vzniku, ktorépripadá na tieto dni.

Doménou aj naďalej zostáva vývoj QI, ktorý obsiahne všetky podnikové procesy a zvládne podporiť firmy v desiatkach odborov. Aká bola cesta k jubileu?

  • 2000: Vznik spoločnosti DC Concept a. s. (teraz QI GROUP a. s.) a získanie prvého zákazníka. „Skutočné začiatky sa ale datujú do doby po zamatovej revolúcii, kedy sme sa s bratom rozhodli, že sa pustíme do podnikania v oblasti IT,“ spomína člen predstavenstva a jeden zo zakladateľov spoločnosti Jiří Melzer.
  • 2002: Sieť implementačných partnerov má viac ako 10 českých spoločností.„Základom našej filozofie je od začiatku široká partnerská spolupráca pri vývoji a nasadzovaní QI,“ dopĺňa zakladateľ.
  • 2004: Dcérska spoločnosť poskytuje prvé licencie na Slovensku.
  • 2009: Počet partnerov presiahol číslo 30 a zákazníkov je viac ako 500.
  • 2015: Získanie 100% majetkového podielu v spoločnosti inSophy s. r. o. a integrácia jej pokročilého plánovania výroby do QI.
  • 2016: Kapitálový vstup do spoločnosti BM Servis s. r. o.
  • 2018: Premenovanie spoločnosti DC Concept a. s. na QI GROUP a. s. Rovnako sa zmenil názov DC Concept Slovensko, s. r. o., konkrétne na QI GROUP SLOVAKIA.
  • Otvorenie novostavby v Prostějove: „Rozhodli sme sa postaviť prevádzkovú budovu, ktorá vyhovuje súčasným požiadavkám aj plánovanému rozvoju firmy,“ upresňuje zámer Jiří Melzer. Priestory o výmere 1 700 m² s piatimi rokovacími miestnosťami a konferenčnou sálou poskytujú zázemie pre obchodné schôdzky aj partnerom. Sídlo QI GROUPu a. s. zostáva aj naďalej v Brne.

Nadšenie pre nové veci je pevne spojené s DNA spoločnosti: „Neustále rozvíjame systém tak, aby sa s ním našim zákazníkom lepšie pracovalo: teda aby toho viac zvládol, bol rýchlejší, lepšie sa adaptoval na ich potreby a pri tom všetkom si udržal svoju povestnú spoľahlivosť. Do reality prenášame nové myšlienky ako napríklad zdokonalený dátový model vychádzajúci z univerzálneho dátového modelu reality a adaptabilitu užívateľského rozhrania riadenú vstavaným procesným modelom organizácie,“ predstiera architekt systému Jiří Melzer ml.


Stiahnuť tlačovú správu (DOC) >>