Spolupráca s Adrou: dar pre nevidomých aj seniorov

2.3.2023 · Aktuality

Dobrovoľnícke centrum ADRA Brno po novom podporuje ďalšie štyri brnenské domovy pre seniorov. Ruku v ruke preto vzrastá potreba rozšírenia siete dobrovoľníkov, ktorí s klientami trávia voľný čas. Zaujal nás hlavne pridružený projekt Setkavárna. Ten do interakcie zapája  študentov z odboru opatrovateľstva.

Ide o rozšírenie potrebnej praxe. Študenti spoznávajú seniorov z nového uhla pohľadu, teda nielen ako klientov. Tí zdieľajú svoju múdrosť, odovzdávajú skúsenosti a radujú sa z mladej energie. Setkavárna tak prepája generácie a vzájomne obohacuje všetkých zúčastnených. Dar od spoločnosti QI GROUP čiastočne pokryje zaškolenie a poistenie dobrovoľníkov aj prácu koordinátora, ktorý zabezpečuje dohodu medzi školami a domovmi,“ vysvetľuje fundraiserka Markéta Machová z vyššie menovanej organizácie.

Zároveň ADRA zahájila spoluprácu s Centrom sociálnych služieb pre osoby so zrakovým postihnutím v Brne-Chrliciach. „Klientom často chýba spoločník, trebárs na behanie alebo prechádzku. Preto sme si stanovili cieľ nájsť a špeciálne pre potreby nevidomých zaškoliť zhruba 10 nových dobrovoľníkov s výhľadom dlhodobej kooperácie,“ upresňuje fundraiserka. Nápad nás oslovil – v rámci daru sme teda prispeli aj na tento projekt.