Modul

Pokladničný predaj

Tvoria sa vám v predajniach rady?

Chcete zákazníkom zaistiť komfortný predaj?

Komunikujú vaše kasy so skladmi a ďalšími agendami?

Klient, ktorého necháte čakať, sa už vrátiť nemusí. Prieťahy teda nie sú na mieste. Rýchly a komfortný nákup zabezpečí modul informačného systému QI Pokladničný predaj, ktorý poskytuje ucelené riešenie všetkých činností spojených s pohybom tovaru a tokom peňazí. Jednoducho s ním napojíte QI na pokladničné zásuvky aj dotykové displeje, čítačky čiarových kódov, tlačiarne a platobné terminály.

Napojenie pokladníc na QI uľahčuje nášmu personálu prácu a zároveň dovoľuje efektívnejšie obslúžiť zákazníka. Výhodou je, že priamo v systéme vidíme aktuálny stav každej kasy, zároveň oceňujeme súhrnný pohľad na firemnú ekonomiku.

Ing. Stanislav Pantůček

výkonný riaditeľ spoločnosti EVONA


Čo modul dokáže:

  • zabezpečiť jednoduchú orientáciu v pokladničnej zásuvke (zmena množstva, úprava ceny, vloženie zľavy za doklad),
  • ponúknuť prehľad paragónov s náhľadom na jednotlivé položky,
  • urýchliť proces vrátenia hotovosti vďaka zadaniu čiastky, ktorú zákazník uhradil, aj s prípadnou opravou platby,
  • umožniť vlastné nastavenie vzhľadu paragónu (napríklad text v záhlaví aj päte, tlač čiarového kódu),
  • predávať v každej prevádzke odlišný tovar alebo v rôznych predajniach rozlíšiť ceny za rovnaký tovar,
  • evidovať vernostný program vrátane zbierania bodov a poskytnutia zliav či odmien,
  • spravovať pokladničné zásuvky (prehľad počiatočných stavov, tržieb aj zostatkov),
  • automaticky tvoriť faktúry s priradenými paragónmi a prehľady o stave zaplatenia.

Pre koho je Pokladničný predaj vhodný?

Ocenia ho malé aj veľké firmy, ktoré predávajú tovar alebo služby pomocou pokladníc v kamenných obchodoch. Zamestnancom na pobočke modul urýchli a uľahčí všetky procesy spojené s ich dennou agendou. Hodiť sa bude aj manažmentu, pretože získa prehľad o tovare aj aktuálnom stave pokladníc.


V čom vám modul najviac pomôže?

Pokryje celý proces predaja

Modul dokáže spoľahlivo pracovať s tisíckami položiek tovaru, ktoré rozdelíte do ľubovoľných kategórií (napríklad veľkosť, farba, šarža, dátum exspirácie). Samozrejmosťou je jednoduchá tvorba pokladničných dokladov, napríklad príjemky a výdajky, ktoré sa automaticky zaevidujú do pokladničnej knihy. Všetky informácie o predaji sa ihneď premietnu priamo do systému. Zjednodušia sa aj všetky procesy priamo na pobočke: z ovládacieho panela jednoducho vytlačíte paragón, pre ktorý môžete meniť dizajn – sami si vyberiete údaje na päte a hlavičke. Tiež je možné vybrať, čo sa zobrazí na zákazníckom displeji. Hlavné je, aby mali prehľad aj vaši zákazníci. Preto QI umožňuje priamo v pokladnici prehliadanie sortimentu na skladoch, údajov o aktuálnom stave zásob a koncovej cene. Tovar vyhľadáte prostredníctvom čiarového kódu (s pomocou čítačky) alebo názvu až na úroveň rozlišovacích atribútov.

Prispôsobí sa vám aj zákazníkom

Na mieru vášmu podnikaniu si určíte menu, zodpovedné osoby a počet užívateľov aj pokladníc. S QI sa nemusíte viazať na jednotnú cenu – na rôznych pobočkách predáte rovnaký tovar za rozdielne čiastky. Rovnako tak rozhodujete o výške konečnej ceny – je možné uplatniť celé spektrum zliav. Ku konkrétnemu obchodu alebo pokladnici môžete ľubovoľne priradiť zamestnanca. Kasa napojená na QI akceptuje zľavové kupóny aj stravné lístky, zákazníci môžu platiť bezhotovostne: kartou aj na faktúru. Súčasťou Pokladničného predaja je vernostný program spočívajúci v zbieraní bodov s následnou odmenou za vykonané nákupy. K dispozícii je aj vstupenkový systém určený na overovanie vstupov prostredníctvom turniketov s možnosťou nastavenia povolených prechodov.

Zabezpečí tvorbu skladových dokladov

Pri napojení na modul Sklady a WMS zautomatizujete nadväzujúce procesy a zabezpečíte presnú evidenciu predávaného tovaru aj jeho cien: okamžite sa vykoná odvod tržby z pokladničnej zásuvky (vygeneruje sa faktura vydaná) s následnou tvorbou skladovej výdajky. Dôjde teda k vyskladneniu produktov a ich odpísaniu zo stavu zásob. Ku každej predajni môžete prideliť vlastné sklady, a to aj konsignačné alebo komisné.

Jednoducho vyhodnotíte predaj

S QI okamžite zistíte aktuálny stav finančných prostriedkov na všetkých pokladniciach – informácie zobrazíte priamo v systéme. A naopak z ovládacieho panelu v predajni je možný náhľad na počiatočný stav pokladničnej zásuvky, tržbu alebo zostatok. Po uzatvorení kasy zistíte napríklad kurzové rozdiely, manká a vygenerujete zoznam. Pri odvode tržby sa porovnáva skutočne odvedená tržba s teoretickou a predaj sa vyhodnotí – to sa môže diať za jednotlivé druhy tovaru, kasy alebo zvolené obdobie. QI pripraví aj štatistické vyhodnotenia (zisky pobočiek, manká pokladníkov, celkové tržby).

Uľahčuje reklamácie

Pokiaľ dôjde k reklamácii, modul umožňuje vrátiť tovar jednoduchým výberom a tlačou paragónu. Produkty je možné reklamovať aj pomocou návratky alebo ich vymeniť.

Získate súhrnnú kontrolu nad tokom financií vo firme

Pokladničný predaj je vhodné prepojiť s modulom Financie. Potom QI za vás postráži zmeny v zákonoch, zabezpečí legislatívnu čistotu a povedie bankové účty. Výhodné je aj napojenie na Účtovníctvo: pomocou nástroja pre predkontáciu ľahko definujete predpokladané účtovné vzťahy pre jednotlivé druhy dokladov, tovaru, sklady alebo pokladne.


Náhľady modulu

Evidujte pomocou QI všetky svoje pokladničné operácie
Informácie nielen o paragónoch nájdete v QI na jednom mieste


Zaujal vás
informačný systém QI?

Odošlite nám otázku alebo nezáväzný dopyt.

Kontaktujte nás