Modul

Pokladničný predaj

Tvoria sa Vám na predajniach fronty?

Komunikujú Vaše kasy so skladmi a ďalšími agendami?

Chcete zákazníkom zabezpečiť komfortný predaj?

Klient, ktorého necháte čakať, sa už nemusí vrátiť – prieťahy s predajom teda nie sú na mieste. Rýchly a komfortný nákup zabezpečí modul informačného systému QI Pokladničný predaj, ktorý poskytuje ucelené riešenie všetkých činností spojených s pohybom tovaru a tokom peňazí. Jednoducho s ním QI napojíte na pokladničné zásuvky aj dotykové displeje, čítačky čiarových kódov, tlačiarne a platobné terminály. Všetky procesy sú v súlade s legislatívou vrátane napojenia na systém eKasa pomocou riešenia VAROS.

Napojenie pokladníc na QI uľahčuje nášmu personálu prácu a zároveň dovoľuje efektívnejšie obslúžiť zákazníka. Výhodou je, že priamo v systéme vidíme aktuálny stav každej kasy, zároveň oceňujeme súhrnný pohľad na firemnú ekonomiku.

Ing. Stanislav Pantůček

výkonný riaditeľ spoločnosti EVONA


Prečo si modul zakúpiť

  • Zabezpečí plynulý predaj v kamenných obchodoch a prepojí kasy so systémom.
  • Všetko definujete presne podľa svojich požiadaviek, využiť môžete: ľubovoľné nastavenie cien aj uplatnenie stravných lístkov alebo vernostných programov.
  • Šetrí čas a eliminuje chyby, pretože automaticky generuje nadväzné skladové procesy (pri napojení na modul Sklady).
  • Poznáte aktuálnu finančnú situáciu: kedykoľvek vidíte stav pokladníc. Všetko je možné štatisticky vyhodnocovať.
  • Pomôže s reklamáciami.
  • Po napojení na moduly Financie a Účtovníctvo získate súhrnnú kontrolu nad tokmi financií vo firme.

Pre koho je Pokladničný predaj vhodný?

Ocenia ho malé aj veľké firmy, ktoré predávajú tovar alebo služby pomocou pokladníc v kamenných obchodoch. Zamestnancom na pobočke modul urýchli a uľahčí všetky procesy spojené s ich dennou agendou. Hodiť sa bude aj manažmentu, pretože získa prehľad o tovare aj aktuálnom stave pokladníc.


Ako Pokladničný predaj pomáha?

Pokryje celý proces predaja

Modul dokáže spoľahlivo pracovať s tisíckami položiek tovaru, ktoré rozdelíte do ľubovoľných kategórií (trebárs veľkosť, farba, šarža, dátum exspirácie). Samozrejmosťou je jednoduchá tvorba pokladničných dokladov, napríklad príjemky a výdajky, ktoré sa automaticky zaevidujú do pokladničnej knihy. Všetky informácie o predaji sa ihneď premietnu priamo do systému. Zjednodušia sa aj všetky procesy priamo na pobočke: z ovládacieho panelu jednoducho vytlačíte paragón, ktorému ľahko zmeníte dizajn – sami zvolíte údaje na päte a hlavičke. Rovnako je umožnená evidencia úhrady Finančných dokladov v hotovosti. Dôležité je, aby mali prehľad aj Vaši zákazníci. Preto QI umožňuje prehliadanie sortimentu na skladoch, údajov o aktuálnom stave zásob a koncovej cene priamo v pokladni. Tovar vyhľadáte prostredníctvom čiarového kódu (s pomocou čítačky) alebo názvu až na úroveň rozlišovacích atribútov.

Prispôsobí sa Vám aj zákazníkom

Na mieru Vášmu podnikaniu si určíte menu, zodpovedné osoby a počet užívateľov aj pokladníc. Rovnako tiež rozhodujete o výške konečnej ceny – možné je uplatniť celé spektrum zliav. Ku konkrétnemu obchodu alebo pokladni môžete ľubovoľne priradiť zamestnanca. Kasa napojená na QI akceptuje zľavové kupóny aj stravné lístky, zákazníci môžu platiť bezhotovostne: kartou aj na faktúru.

Zabezpečí tvorbu skladových dokladov

Pri napojení na modul Sklady zautomatizujete nadväzujúce procesy a zabezpečíte presnú evidenciu predávaného tovaru aj jeho cien. Ku každej predajni môžete prideliť vlastné sklady, a to aj konsignačné alebo komisné.

Jednoducho vyhodnotíte predaj

S QI okamžite zistíte aktuálny stav finančných prostriedkov vo všetkých pokladniach – informácie zobrazíte priamo v systéme. A naopak z ovládacieho panelu v predajni je možný náhľad na počiatočný stav pokladničnej zásuvky, tržbu alebo zostatok.

Uľahčuje reklamácie

Pokiaľ dôjde k reklamácii, modul umožňuje vrátiť tovar jednoduchým výberom a tlačou paragónu. Produkty možno reklamovať aj pomocou návratky alebo ho vymeniť.

Pomôže s predkontáciami aj legislatívnou správnosťou

Pokladničný predaj je vhodné prepojiť s modulom Financie – potom za Vás postráži zmeny v zákonoch a zabezpečí legislatívnu čistotu. Ľahko povediete bankové účty aj pokladnice a vykonáte operácie s nimi spojené. Výhodné je aj napojenie na Účtovníctvo: pomocou nástroja pre predkontáciu ľahko definujete predpokladané účtovné vzťahy pre jednotlivé druhy dokladov, tovaru, sklady alebo pokladne.


Náhľady modulu

Evidujte pomocou QI všetky svoje pokladničné operácie
Informácie nielen o paragónoch nájdete v QI na jednom mieste


Zaujal vás
informačný systém QI?

Odošlite nám otázku alebo nezáväzný dopyt.

Kontaktujte nás