Modul

QI Shop

Je pre vás spokojnosť zákazníkov dôležitá?

Poskytuje im váš terajší internetový obchod dostatočné pohodlie pri nakupovaní?

Predávate zároveň aj v segmente B2B?

Individuálny prístup k zákazníkom aj odberateľom zaručí, že si u nich vaše produkty a služby vždy nájdu miesto. Nielen dôraz na osobitosť prináša modul QI Shop, ktorý je súčasťou informačného systému QI. Zabezpečí komfortný predaj výrobkov aj služieb cez internet, pretože sa prispôsobí potrebám firmy aj zákazníkov, zároveň nie je náročný na správu. Môže fungovať buď ako internetový obchod pre koncových zákazníkov, alebo ako objednávkový systém pre veľkoodberateľov.

Ukážkový QI Shop >>

Pokiaľ zákazníkovi poskytneme heslo, môže si na QI Shope zobraziť ceny, ktoré sú určené špeciálne pre jeho kategóriu. Nastavovanie týchto údajov do internetového obchodu pre nás nie je práca naviac, pretože sa všetky prepisujú priamo z QI, ktoré automaticky priraďuje zľavy jednotlivým zákazníkom.

Ing. Vladimír Horák

riaditeľ spoločnosti UHS JAKOS


Čo modul dokáže:

  • pracovať s dátami priamo v QI (vrátane kompletnej cenotvorby a dostupnosti tovaru) bez nutnosti administrácie webu,
  • a naopak umožniť on-line zber dát z webu do QI,
  • vybrať si vlastný vzhľad podľa grafickej predlohy,
  • zabezpečiť prevádzku vo viacerých jazykoch aj menách,
  • konfigurovať tovar pomocou špeciálnej aplikácie,
  • prepojiť zákazníka s požiadavkovým modulom QI Helpdesk a publikačným systémom QI Publish (umožňujúci tvorbu firemného webu alebo blogu),
  • automaticky generovať XML feed pre vyhľadávače tovaru a agregátory.

Pre koho je QI Shop vhodný?

Modul ušetrí čas IT správcom. S QI Shopom totiž nebudú mať žiadnu prácu, jeho administráciu z QI zvládne každý zamestnanec. Obchodným manažérom poskytne prehľad o on-line predaji, túto štatistiku je možné prepojiť s ďalšími transakciami.


V čom vám modul najviac pomôže?

Podáva prehľad o dostupnosti tovaru

S QI Shopom ušetríte veľa času, ktorý by vám inak zabrala administratíva bežného internetového obchodu. Modul totiž plne využíva dáta, ktoré už sú súčasťou QI – nie je teda nutné žiadne zdĺhavé vkladanie údajov. Zmeny, ktoré vykonáte v informačnom systéme, sa automaticky načítajú aj do internetového obchodu, preto si nemusíte robiť starosti napríklad s určovaním cien a ďalšími aktualizáciami. A naopak: QI Shop je prepojený s ostatnými aplikáciami v systéme, kde prepisuje dáta zadané zákazníkmi. Získate teda okamžitý prehľad o vývoji predaja alebo dostupnosti tovaru na skladoch. V QI Shope, ktorý funguje v rôznych jazykoch aj menách, môžete zobrazovať históriu objednávok, ktoré možno plynule spracovať rovno v QI.

Zabezpečí jednoduchý proces nákupu

QI Shop umožňuje pohodlne objednávať tovar nielen v prípade maloobchodného predaja, ale aj veľkoobchodnej objednávky. Vaši zákazníci alebo odberatelia ocenia jeho jednoduché intuitívne ovládanie, fulltextové vyhľadávanie, možnosť prehliadať tovar vo viacerých jazykoch aj menách, prehľad o všetkých objednávkach, výber spôsobu platby a doručenia tovaru alebo prehľad o jeho dostupnosti. Výhodou je aj zrýchlený košík pre tých, ktorí nakupujú pravidelne, alebo zobrazenie individuálnych cien a zľavových režimov.

Vychádza v ústrety zákazníkom aj odberateľom.

Súčasťou modulu je aplikácia Konfigurátor výrobkov, ktorá produkt prispôsobí presne podľa požiadaviek nakupujúceho. Zákazník si najskôr vyberie základný variant a v nasledujúcich krokoch ju môže špecifikovať podľa svojich potrieb – napríklad pridáva alebo uberá súčasti výrobku, príslušenstvo, doplnky alebo servisné a iné služby. Jednotlivé komponenty aj konečnú zostavu si môže prehliadnuť na obrázku priamo v QI Shope. Cenu informačný systém automaticky aktualizuje v závislosti od vybraných komponentov. Potom Konfigurátor výrobkov prenesie parametre objednávky ďalej do firmy.

Je plne kompatibilný s QI

Ak používate informačný systém QI, môžete čerpať všetky výhody, ktoré vám jeho spojenie s QI Shopom prináša – napríklad ide o už spomínané aktuálne reporty o predaji či jednoduchšiu optimalizáciu zásob. Internetový obchod možno ovládať priamo z informačného systému, zaobídete sa tak bez špeciálnych znalostí webového rozhrania. Zároveň znižuje firemné náklady, pretože nemusíte platiť za samostatný internetový obchod alebo jeho prepojenie s informačným systémom a zaškoľovanie zamestnancov na prácu s novým rozhraním.

Umožňuje definovať rôzne prístupové práva

Dizajn QI Shopu bude úplne zodpovedať vašim predstavám, pri jeho grafickom spracovaní neexistujú žiadne limity. Internetový obchod možno nastaviť tak, aby zákazník vždy videl iba to, čo mu dovolíte, navyše môžete rozlíšiť medzi existujúcim a novým nakupujúcim. V rámci vašej firmy je možné pre QI Shop určovať rôzne prístupové práva a úrovne. Každý užívateľ si potom podľa svojho pracovného zamerania nastaví zostavu zobrazovaných informácií.


Náhľady modulu

Pripravte si údaje pre e-shop v informačnom systéme QI
Upravte si QI Shop podľa svojich predstáv
Váš e-shop môže vyzerať ako chcete
V QI shope môžete predávať akýkoľvek tovar


Zaujal vás
informačný systém QI?

Odošlite nám otázku alebo nezáväzný dopyt.

Kontaktujte nás