Dar pre organizáciu ADRA privedie dobrovoľníkov

8.4.2022 · Aktuality

Cítime potrebu pomáhať v čo najširších sférach, zvlášť pokiaľ ide o naše bezprostredné okolie. To je prípad Dobrovoľníckeho centra ADRA Brno, ktoré kvôli covidovej pandémii prišlo o výrazný počet dobrovoľníkov.

„Tí ponúkajú osamelým seniorom ľudskú blízkosť, tiež sú významným spojovateľom s vonkajším svetom. Pravidelne realizujú návštevy nielen v zdravotníckych a sociálnych zariadeniach, ale aj priamo v domácnostiach. V roku 2020 ich s nami dlhodobo spolupracovalo 176, vlani počet klesol na 123. Prekážkou bol práve covid a súvisiace opatrenia,“ vysvetľuje Renáta Chlebková z vyššie uvedenej organizácie, ktorá aktuálne spúšťa lokálnu kampaň pre nových dobrovoľníkov v Brně-Bystrci (kde naša firma sídli) a priľahlých Žabovřeskách. Aby sme podporili hladký priebeh realizácie a medializáciu, na nábor sme prispeli finančným darom. „Českí seniori žijúci osamelo pociťujú väčšie obavy a úzkosti kvôli konfliktu na Ukrajine – pre zdieľanie svojich pocitov potrebujú blízkeho človeka. Preto sú teraz dobrovoľníci viac než vítaní,“ hovorí Chlebková.

Pokiaľ vás projekt zaujal, zapojiť sa môžete tu: https://adra.cz/jak-pomahame/dobrovolnictvi/brno/chci-se-zapojit/prihlaska-k-dobrovolnictvi/.