Informačný systém pre obor

Strojársky priemysel

Široký sortiment, rôzne druhy výroby, zároveň nároky na vysokú kvalitu, a navyše maximálny tlak na flexibilitu? Všetko sa dá zvládnuť. QI vie ponúknuť riešenie na všetky požiadavky, napríklad stanovené predpismi v TPV aj voľnú ruku v riadení výroby, pokiaľ sa predpis prispôsobuje aktuálnemu prianiu zákazníka. QI návrhy konštrukcie prenesie z CAD systému priamo do výroby, kde ich potom môžete meniť podľa skutočnosti a tvoriť z nich nové predpisy. Potom hravo zvládnete viesť výrobu s dielenským riadením alebo priamo nad zoznamom výrobných zákaziek.

Nič sa ale neobíde bez plánu. Preto nájdete v QI informácie o potrebe nákupu materiálu a plán kapacít ľudí, strojov aj technológií. Evidenciu náradia, odstávky strojov aj to, kto má platnú kvalifikáciu – všetko budete mať na jednom mieste, a tentokrát to nebude hlava vedúceho výroby. S QI teda získate úplný prehľad o produkcii. Pokiaľ k tomu doplníte ekonomické prehľady a hodnotenie zákaziek, získate jasnú výhodu pred konkurenciou. Presne budete vedieť, koľko úsilia, času a peňazí Vás stoja jednotlivé výrobky. Skrátka s QI jednoducho rozhodnete, čo sa vyplatí vyrábať a čo je lepšie nechať dovážať.


Odporúčané

moduly

Riadenie výroby

S QI môžete využiť na vykazovanie stavu výroby on-line terminál s čítačkami čiarových kódov. Výsledkom je znížená chybovosť pri zbere údajov, ktoré sú pri plánovaní výroby rozhodujúce.

Financie

Hľadáte spôsob ako zlepšiť riadenie a optimalizáciu finančných tokov? Manažérsky dashboard vám poskytne správy o predaji, aktuálny náhľad na rozpočet, alebo podrobný prehľad o kalkulácii produktov a výkazy ziskov a strát.

Plánovanie výroby a APS

S včasnými a spoľahlivými dodávkami a znižovaním nákladov pomôže plne integrovaný nástroj APS. Okrem iného naplánuje výrobu, kapacity a zefektívni všetky súvisiace procesy.

Kvalita

Ľahko prístupné sady prehľadových formulárov a tlačových výstupov vám zjednodušia dokumentačnú a kontrolnú činnosť nielen v rámci normy ISO 9001.


Vhodní

partneri

Melzer, spol. s r.o.

Brno, Prostějov

www.melzer.cz


Referencie

A prípadové štúdieVyberáte nový informačný systém?

Stiahnite si produktový leták alebo pošlite nezáväzný dopyt.

Stiahnuť leták Kontaktovať